Alle hold i UngOdenses fritidsundervisning
 
Lokalmenu
 

Alle hold

[Top]
ART BOX 1 på Østre Plads
ART BOX 2 på Østre Plads
Art Denmark - ture, events og udstillinger - 8. marts København
Art Design - Kunststationen Fruens Bøge
Art Kunststationen - Det Fynske Kunstakademi
ART TRACK - Kunststationen i Fruens Bøge
Band - Dalumskolen
Band - Hjalleseskolen
Band - Højby Friskole
Band - Højby Skole
Band - Lilleskolen
Band - Munkebjergskolen - 1
Band - Munkebjergskolen - 2
Band - MusikLaboratoriet
Band - Sct. Knuds
Band - Skt. Klemensskolen
Band - Spillestedet - Johan mandag
Band - Spillestedet - Johan torsdag
Band - Spillestedet - Toke mandag
Band - Spillestedet - Toke onsdag
Band - Spillestedet - Toke torsdag
Band - Tingkærskolen
Band - UC SydVest
Band - UC SydVest - Erik Apollo - Torsdag
Band - Ådalskolen
Bands i Containeren - Michael Geertsma - onsdag
Bands i Containeren - Michael Geertsma - tirsdag
Bands i Søhus-studiet - Kim Lynbech - mandag
Bands i Søhus-studiet - Kim Lynbech - onsdag
Bands i Søhus-studiet - Kim Lynbech - tirsdag
Besøg Odense Sportscentrum
Boksning nybegynder
Boksning trænede
Book øvelokale - Spillestedet
Breakdance Danmarksgade
Bæredygtig tekstil- og smykkedesign
Clothing swap
Clubhouse Makerspace
Clubhouse teknologiværksted
Coding Python Beginners
Cosplay
CS:GO
Danceart Sct. Knuds gymn. - hiphop, house, girly og moderne
Dance Camps | Workshop NBA 210/Kerteminde
Dansk - Ekstra træning - torsdage på NBA 210
Dansk - Fransk kultur - Opstart januar
Dansk/Tysk/Engelsk-rummet
Dansk Ungdomshuset
Den Lille Mark
Design og tekstil
Det Lille Lerværksted - januar 24
De Unges Forårsudstilling 2024 - Odense Rådhus
Digital fotografering - Workshops - udstilling - COMING UP!
Dit eget Lan på NBA 210
DIY på Kunststationen – fra 11. januar med Mette Lundstad
DJ Partymaker´s
Drama & dance
Dronepilot-race Workshops NBA 210 - COMING UP!
El-bas - Spillestedet
El-bas - Underværket - Kasper Lauersen
El-bas Dalumskolen
El-bas Højby Friskole
El-bas Munkebjergskolen - mandag
El-bas Munkebjergskolen - torsdag
El-bas Musiklaboratoriet - tirsdag
El-bas Sct. Knuds Gym
El-bas Tingkærskolen
Elektronisk musik - DJ med Archie
Femi Festival arrangørgruppe
Fifa atleterne - onsdag
Fitness LOOP - Intro - opstart 8. januar
Fitness OBBC
Fodboldfabrikken fredag 15. december
Fodboldfabrikken VINTERBOLD 2023/2024
Fodboldtur - Hamburg HSV - Interessegruppe
Fra Atomer Til Galakser Interessegruppe
Fra Atomer Til Galakser | Fysik & Astronomi - fra 10. januar
Fransk Ungdomshuset
Fransk Østre Plads
Førstehjælp Idræt - Brug af hjertestarter 22. marts
Førstehjælp Knallertkørekort - Venteliste 2023/2024
Gaming+ CS:GO
Gaming2Gether på SDE - start januar 2024
Gangsters Paradise Musical 2023
Girly flow
Girly hip hop
Gokart Grand Prix 2023 Finale 5.11.23
Graffiti på Østre Plads
Guitar - Containeren - Michael Geertsma - onsdag
Guitar - Containeren - Michael Geertsma - tirsdag
Guitar - Spillestedet - Johan mandag
Guitar Højby Friskole
Guitar Munkebjergskolen - onsdag Michael
Guitar Musiklaboratoriet - onsdag Michael
Guitar Musiklaboratoriet - onsdag Søren
Guitar Musiklaboratoriet - torsdag Michael
Guitar Sct. Knuds - mandag Michael
Guitar Skt. Klemensskolen
Guitar Tingkærskolen
Håndboldtur - Flensburg Handewitt - Interessegruppe
Hår, makeup & hudpleje - løbende invitationer workshop
Hørelære & musikteori
Illustration & storytelling
Italiensk på Sct. Knuds
Jagttegn
Japansk - begynder
Japansk - fortsætter fra 4. december
Julekoncert på MusikLaboratoriet
Kano, Sit-On-Top & SUP - intro
Keramik fra 14 år - onsdag
Keramik fra 14 år - tirsdag
Kinesisk - Begynder/fortsætter - på Sct. Knuds
Klassisk, jazz = 3. Strøm scenen
Klassisk tegning & maleri
Klaver & keyboard - Spillestedet - Toke onsdag
Klaver & keyboard Munkebjerg - Nikolaj
Klaver & keyboard MusikLab - Nikolaj
Klaver & keyboard Sct. Knuds
Klaver/keyboard - Underværket - Jakob Bobjerg Nielsen
Knallertkøreskole - 2023/2024
Knallertkøreskole - Sommerferie 2024 - Turbo Hold
Kok - Smag verden Kold College - opstart efter nytår
Konditor - Den søde tand Kold College Forår 2024
Koreansk
Kpop dans
Kunst & kreativitet
Køn, krop & seksualitet
Laden Art 1
Laden Art 2
Laden Art 3
Lasergames
Linoleumstryk
Livelyd på stort PA-anlæg
London Homestay - uge 7
Love Electron 12.-21.1.2024
Lydstudie & musikproduktion Musiklaboratoriet
Master Madøre - Madklub, Munkebjergskolen
Matematik - Rosengårdskolen
Matematik og regning Østre Plads
Matematik Ungdomshuset
Mini musical
Motorlære på Risingskolen
Motorlære UC Højstrup
MTB Intro og ture - tilmeld løbende arrangementer!
MTB tur januar 2024 - Svendborg Mountainbike Spor
Musikproducer & teknik - kl. 16-18
Musikproducer & teknik - kl. 18-20
NBA 210 Basket - Tirsdag
Odense - Art - Berlin
Odense Gathering Jam Vol.12, april 2024
Odense Håndbold 13. januar 2024
Odense Science Lab
Odense Show Kor
Odense Skole- og ungdomsorkester
Odense Street House 2022-2023
Odense Street House 2023-2024
Odense Teater sæson 23/24
Oliemaleri
Onsdags metal MusikLaboratoriet - Michael
Onsdagsspiseklub
Padel Tennis - Intro & turnering
Padel Tennis Intro - 13. januar 2024
Padi open water certifikat - grundkursus
Padi open water certifikat - Udvidet grundkursus
Pang, crash, dramatisk sminke/ Sfx makeup
Parkour 14-18 år
Petanque - intro
Pigeband - Spillestedet
Pigeskate
Rap & Produktion
Rap med Patrick - UC Rosengård
Rap n compose
Ridegallashow i Herning 8.3.2024
Robotværksted
Rulleskøjter
Rytmisk sammenspil
Sang - Spillestedet
Sang - Underværket - Jakob Bobjerg
Sang MusikLab Nikolaj Spaanheden
Sangskriverakademi
Sangskrivning på Musiklaboratoriet
Saxofon - Spillestedet
Scenecrewet
Science som musikteater
Science som musikteater - sæson 2024
Scootskole
Selvforsvar
Showdance med Nete Stautz
Skab din egen tegneserie
Skak
Skateboard
Skate Denmark - Ture - Arrangementer
Ski- og hyttetur til Norge
Skitur til Alpincenter Hamburg-Wittenburg
Skønhedsklinik
Spansk på Sct. Knuds
Spansk Ungdomshuset
Sportsfiskeri
Spot On 2024
Spot On netværket
Street Dance 1 Trine Valentin
Street Dance 2 Trine Valentin
Street food - start din egen food business
Styrk din indre ro
Styrk dit selvværd
Svømning for piger
Svømning Open pool
Techholdet
Tornbjerg - Michael
Tornbjerg - Nikolaj
Tornbjerg - Søren
Trommer - Sct. Knuds - Torsdag Hasse
Trommer - Spillestedet
Trommer MusikLab
Træneruddannelse med Bevis 23.-24. marts
Tysk - gramma, kultur & ture
Tysk Ungdomshuset
Uganda Projekt Slænget
Ukulele Musiklaboratoriet
Ungdomskampleder - fodbolddommer 2024
Ungdomsringens Musikfestival 20.1.2024 (Nord)
Ungdomsringens Musikfestival 20.1.2024 (Syd)
Ungdomsringens Musikfestival 2024 (Vest)
Ungegruppen Søhus
Ungegruppen Ung med Mening 23/24
Ung kultur nu
UngOnAir | Interview, talks og reportage
Ung trivsel
Urban Street 2 Ungdomshuset
Vegansk mad - Folkekøkken
Vix harmonies ungdomskor
VR
Værksted for håndværk
Yoga og dans
Young Artist - arrangørgruppe
Åbent Atelier Bellinge
Åbent øvelokale, Ungdomshuset
Østre Art-lab


Senest opdateret 11.08.2023 11:35 af APRSUP

Apricore logo